صفحه اصلي پست الکترونيک

ارتباط با ما درباره ما

اخبار و اطلاعيه ها

واحد انتشارات

امور دانشجويان

آموزش

فعاليتهاي فوق برنامه

 

 

 

نام كاربري:
رمز عبور:
مرا به خاطر بسپاردوشنبه ۳۱/۰۲/۱۳۹۷

آموزش


معاونت آموزشي 

معاونت آموزشی مرکز شامل سه اداره مختلف اداره امتحانات ، اداره آموزش و اداره فارغ التحصیلان می باشد که در حال حاضر عهده دار آموزش های علمی کاربردی _ پودمانی در مرکز 42 هستند.دوره های علمی کاربردی: منظور دوره هایی است که با هدف ارتقاء دانش افراد و ایجاد مهارت های لازم و به فعلیت رساندن استعدادهای نهفته ایشان تعلیم داده می شود دانش آموختگان را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار در مشاغل گوناگون آماده نموده و توانایی آنان را برای انجام کاری که به آنها محول شده است تا سطح مطلوب افزایش می دهد.به این فارغ التحصیلان در صورت قبولی در آزمون جامع مدرک تحصیلی کاردانی (فوق دیپلم ) داده می شود و دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در آزمون کارشناسی ناپیوسته شرکت نمایند

 گروه های آموزشی مرکز

در حال حاضر 4 گروه آموزشی در مرکز 42 فعال است نام این گروه ها به شرح زیر می باشد:
گروه هنر
گروه کامپیوتر
گروه آموزش زبان انگلیسی
گروه دروس عمومی

مدیران گروه های آموزشی
هر گروه از یک مدیر با سابقه که سرپرستی گروه به عهده وی می باشد برخوردار است.اسامی مدیران گروه های آموزشی مرکز به شرح زیر می باشد

آقای سیامک خازنی مدیر گروه رشته گرافیک

 آقای ظهوري زنگنه مدیر گروه رشته کامپیوتر نرم  افزار ، سخت افزار ، فناوري ا طلاعات

آقاي حسن آبادي مدیر گروه رشته آموزش زبان انگليسي ، مترجمي اسناد و مدارك

آقای علی ملائي مدیر گروه دروس عمومی 

 عناوین دوره های مرکز

در حال حاضر در مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 42 رشته های علمی کاربردی  زیر دایر می باشد:

1-آموزش زبان انگلیسی ( مرتبط با زبان )

2- مترجمی اسناد و مدارك ( مرتبط با زبان )

رشته های ((آموزش زبان انگلیسی )) و (( مترجم زبان انگلیسی )) در حال حاضر به صورت پودمانی ارائه نمی شود و تنها رشته(( مترجمی اسناد و مدارك )) جزء رشته های پودمانی محسوب   می شود .

4-نرم افزار رایانه ( مرتبط با کامپیوتر )

5- سخت افزار ( مرتبط با کامپیوتر )

6- فناوری اطلاعات و ارتباطات(I T ) ( مرتبط با کامپیوتر )

رشته های کامپوتر در دوره های علمی _ کاربردی پودمانی بیشتر به صورت کلاس های کارگاهی و آزمایشگاهی ارائه می شود از این جهت دانشجویان تسلط و مهارت لازم را نسبت به رشته خود کسب خواهند کرد. در حال حاضر دانشگاه جامع بیشتر در رشته فناوری اطلاعات (I T) دانشجو می پذیرد که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه های ذیل فعالیت داشته باشند:

برنامه ساز سیستم های اطلاعات

پشتیبان سیستم های اطلاعاتی

مدیریت و اداره سایت های کامپیوتری

7-گرافیک

این دوره در سال 76 توسط موسسه تکنولوژی چاپ و کامپیوتر ایران ( مرکز علمی کاربردی فرهنگ هنر واحد 42 فعلی ) طراحی گردید و تحت 7 عنوان مستقل جداگانه در دانشگاه جامع علمی _ کاربردی به تصویب رسید . در آن زمان هر دوره به صورت مستقل ارائه می شد و دانشجویان برای هر دوره یک مدرک دریافت می کردند. بعداً این دوره توسط مراجع ذیصلاح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت علوم به عنوان    دوره های علمی _ کاربردی پودمانی به تصویب رسیدکه از سال 82 تا 84 تحت عنوان گرافیک رایانه ارائه می گردید و در سال 85 تحت عنوان گرافیک ارئه می گردد.

سرفصل های این دوره ترکیبی است از دروس کامپیوتری ، گرافیک رایانه و گرافیک می باشد که دانشجو را با کامپیوتر ، نرم افزار های گرافیکی وگرافیک مسلط و توانمند می سازد

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مشاغل مرتبط با گرافیک ، نشر ، گرافیک دو بعدی و طراحی صفحات وب فعالیت داشته باشند

 
 
 
شرایط پذیرش
پذیرش در رشته های پودمانی بدون کنکور انجام می شود و صرفاً داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و هنرستان کفایت می کند ، پذیرش بر مبنای معدل دیپلم انجام می شود که البته اگر دیپلمه ها رشته های مرتبط با دیپلم خود را انتخاب نمایند از امتیاز و اولویت بیشتری برخوردار خواهند شد.
 
آیین نامه ها
برخی از آیین نامه هایی که مورد نیاز دانشجو می باشد معمولاً در آغاز سال تحصیلی به دانشجو ارائه می شود .
خلاصه ای از این مقررات و نکات مهم آنها جهت اطلاع علاقه مندان ذیلاً بیان می گردد.
حداقل نمره قبولی برای هر درس 12 می باشد.
دانشجو موظف است در هر پودمان و در زمانی که مرکز مجری اعلام می نماید برای ادامه تحصیل و ثبت نام پودمان به آموزش محل تحصیل مراجعه نماید. عدم مراجعه به موقع دانشجو برای ثبت نام به منزله انصراف از تحصیل است.
حضور دانشجو در تمام جلسات درسی الزامی است. ساعت های غیبت ( موجه و غیر موجه ) در هر درس نباید از سه شانزدهم مجموع ساعت های آن درس بیشتر شود در غیر این صورت آن درس حذف شده و دانشجو موظف است آن را تکرار کند.
تغییر رشته ، نقل و انتقال ، مرخصی تحصیلی ، جا به جایی و میهمان شدن در نخستین پودمان مجاز نمی باشد در ضمن انتقال از مراکز تهران به تهران ممنوع می باشد.
دانشجویان حق اخذ دروس دو پودمان به صورت هم زمان را ندارند چه داخل مرکز و چه به صورت میهمان ) و فقط می توانند دروس افتاده خود را ( چنانچه بیش از دو درس تخصصی نباشد ) همراه با پودمان جدید اخذ نمایند.
زمان تحصیل با زمان ثبت نام اولیه در دانشگاه آغاز و با اخذ مدرک یا گواهی موقت یا انصراف یا اخراج خاتمه یافته تلقی می شود .
مشروطیبه مفهوم خاص آن برای دوره های پودمانی وجود ندارد و دانشجویانی که دو درس افتاده در یک پودمان داشته باشند می توانند دروس افتاده را همراه پودمان جدید اخذ نمایند و چنانچه 3 درس افتاده باشند بایستی به جای پودمان جدید فقط دروس افتاده خود را بگذرانند. 

 

 

دستور العمل تخفيف شهريه رتبه هاي ممتاز

 

موضوع : نحوه اعمال تخفيف هاي رتبه هاي اول ، دوم و سوم دانشجويان دوره هاي پودماني همه  رشته ها و وروديها مركز علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد 42 به شرح زير مي باشد:

 

1-    در پايان پودمان 3 به دانشجوياني كه تمام درسها و واحدهاي پودماني 3،2،1 را به موقع گذرانده اند ودر سه پودمان اول رتبه هاي اول ، دوم و سوم رشته خود شناخته شده اند ، تخفيف شهريه به ترتيب به ميزان 30% ، 20% ، 10% به نفرات اول ، دوم و سوم در هر گروه تعلق مي گيرد ، كه در پودمان چهارم اعمال خواهد شد.

 

2-    در پايان پودمان ششم هم به دانشجوياني كه تمام درسها و واحدها را از پودمان يك تا شش (6،5،4،3،2،1) به موقع اخذ و گذرانده اند و واحد جا مانده و افتاده نداشته اند با توجه به معدل كل ( شش پودمان ) نفرات رتبه اول و دوم و سوم به ترتيب 30% ، 20% ، 10% تخفيف شهريه اعمال مي شود ،كه هنگام ثبت نام پودمان 7 و يا در تسويه حساب و يا در صورت برگزاري جشن فارغ التحصيلي در مراسم جشن ، اهدا مي شود.

 

صفحه اصلي | درباره ما | مديريت | هیات علمي | اخبار و اطلاعيه ها | واحد انتشارات | امور دانشجويان | آموزش | فعاليت هاي فوق برنامه | مديريت سايت

۱۳۸۶ © کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز علمي کاربردي فرهنگ و هنر واحد ۴۲ مي باشد.

    C o p y r i g h t  © 2 0 0 7 , D e s i g n e d  &  D e v e l o p e d  B y   IT Developers network.

 L a s t  M o d i f i e d : 28-07-2007 01:16:51